Klouby a šlachy sportovců jsou každodenně vystavovány enormní zátěži. V důsledku toho dochází k haváriím těchto „klíčových součástí“ u sportovců mnohem častěji než u ostatních lidí. Rehabilitační účinek Salonu klimatického ozdravení (SKO) umožňuje regenerovat poškozené klouby a šlachy a prodloužit tak pobyt sportovců ve „velkém sportu“ - na vrcholu slávy a úspěchu. Avšak neméně důležité je i to, že nepřetržité využívání služeb SKO v tréninkovém systému přípravy sportovců a při posttraumatické rehabilitaci umožňuje vyloučit „postkariérní“ invaliditu sportovců - nevratnou ztrátu pracovní schopnosti, ke které u nich dochází s postupem let.

V současné době dochází k masivnímu průlomu ve vývoji metod ozdravení a rehabilitace při mnoha závažných systémových chronických onemocněních. Jejich základem je vývoj techniky nového typu, schopné vytvářet klima a se všemi nejjemnějšími aspekty rekonstruovat klimatické faktory unikátního místa na zeměkouli - prolákliny Mrtvého moře. Praktická totožnost ozdravného působení přístroje vytvářejícího klima Mrtvého moře (Midbar - v Rusku - TM Aura Mrtvého moře) a samotného Mrtvého moře na zdraví člověka dokázala poměrně rozsáhlá praxe využívání tohoto zařízení v Izraeli, Korejské republice, Kyperské republice, v Rusku a v dalších zemích.

Současný sport se svými extrémními zátěžemi a špičkovými výsledky vyžaduje zvláštní přístup k problematice psychické a fyzické přípravy sportovců k soutěžím a k otázkám regeneračních aktivit.
Zkušenosti práce našich salonů klimatického ozdravení v různých zemích nám dávají právo tvrdit, že sezení pořádané pro sportovce v období před soutěžemi výrazně posilují vytrvalost a houževnatost sportovců při sportovních kláních a zlepšují jejich sportovní výsledky. Tento jev se vysvětluje antistresovými, analgetickými a relaxačními účinky pobytu v salonu, který upevňuje psychoemoční stav sportovce a posiluje jejich vůli zvítězit. Můžeme tento jev nazvat nedopingovou stimulací ke sportovnímu výkonu.

Adresa

Regenerační centrum SVILANA

SVILANA s.r.o.
IČO: 02653656

Husinecká 557/4, 130 00 Praha 3

Kontakty

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 257 225 188

Mob.: +420 777 708 105

Web.: www.svilana.cz

Objednat se on-line