Salon Klimatického ozdravení a eliminace negativních následků sportovních úrazů

V první řadě je třeba zmínit takové frekventované zranění jako je mikrotrauma v oblasti loketního kloubu - tzv. „tenisový loket“. To se vyskytuje u téměř 50% tenistů, hráčů baseballu či golfu nebo profesionálů armwrestlingu.
Příčina: dlouhá a jednostranná zátěž svalů a šlach, které zajišťují ohyb paže v lokti. Následky: sportovec pociťuje bolest při ohýbání prostředníčku a zatínání pěsti. Uchopení jakéhokoliv předmětu - rakety, vidličky či kartáčku na zuby způsobuje bolest. Typická oběť: americký tenista Todd Martin.

Pozitivní účinek SKO: při pravidelném navštěvování SKO (10 sezení - každé 2 měsíce) se daří zabránit rozvoji traumatických lézí díky regeneraci kapilárních cév kloubního pouzdra a zmírnění zánětlivých syndromů.

„Běžecké koleno“: zranění při kterém dochází ke zvýšení tření mezi čéškou a stehenní kostí.

Daným neduhem trpí každý čtvrtý běžec, cyklista, plavec, fotbalista, basketbalista volejbalista, hokejista nebo milovník step aerobiky. Příčina: Nadměrný tlak na chrupavku nacházející se pod čéškou. V důsledku nerovnoměrného tlaku působícího na chrupavku dochází k její postupné destrukci. Následky: kvůli bolestem v koleni pacient dokáže jen s obtížemi sedět v podřepu a má problémy při chůzi po schodech nahoru nebo dolů. Typická oběť: Ruský hokejista Pavel Bure. Již ve svých 34 letech Bure vzdal boj s bolestí a ukončil kariéru.

Pozitivní účinek SKO: Měsíční cyklus 8-10 sezení v SKO podstatným způsobem zlepšuje regeneraci chrupavky, posiluje přísun kyseliny hyaluronové, endorfinů a kortizolu.

V tomto článku jsme nezmínili mnoho dalších aspektů využití SKO týkajících se prevence sportovních zranění a úspěšné posttraumatické rehabilitace (zranění Achillovy šlachy, částečná nehybnost ramenního kloubu a další.). Ve všech případech umožňuje aplikování metod využívaných v SKO úspěšně překonávat následky sportovních úrazů a eliminovat posttraumatický faktor, což otevírá nové perspektivy pro profesionální sportovce a příznivce sportovního životního stylu.

Dr. Khovers Leon, M.D. Ph.d.
ENT specialist & surgeon
Medical director
Dr. Reidler Rimma M.D.

Adresa

Regenerační centrum SVILANA

SVILANA s.r.o.
IČO: 02653656

Husinecká 557/4, 130 00 Praha 3

Kontakty

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 257 225 188

Mob.: +420 777 708 105

Web.: www.svilana.cz

Objednat se on-line